10 фактів про Гоа, які змінюють уявлення про курорт

Марина Ткачова
02.12.2016

Чому Гоа так відрізняється від решти туристичної Індії? Тут вся справа в історії. Довгий час Гоа був португальською колонією. Більш ніж 5 століть португальського правління наклали на гоанцев свій незгладимий відбиток. Саме тому Гоа - це такий собі європеїзований район екзотичної Індії.

Говорячи про відпочинок в Гоа , найчастіше мають на увазі неформальні тусовки, пісні веселих хіпі на світанку і йога-практики. Але Гоа - це не тільки молодіжні гест-хауси, але дорогі респектабельні готелі.

Ми зібрали для вас 10 цікавих фактів про Гоа. Навіщо? Щоб ви відкрили для себе новий Гоа, раніше невідомий. Поїхали.

Чи можете ви припустити, скільки барів в Гоа?

Будучи зовсім невеликим штатом, Гоа має вражаючу кількість барів. В цілому там налічується близько 7000 таких закладів, і практично всі з них мають ліцензію на продаж алкоголю. А що якщо до цього числа додати ще й всі інші бари без ліцензії? Тоді ми отримаємо дійсно фантастичну цифру. Саме тому, будучи міжнародним туристичним курортом, це місце вважається землею гарного настрою і вільного польоту фантазії.

бари в гоа.jpg

Неразлагающіеся тіло Св. Франциска Ксав'єра

У 1542 році португальці правили на Гоа. Саме в цей час, Святий Франциск Ксав'єр почав широко розповсюджувати Євангеліє. Він допоміг багатьом людям знайти свою віру і в 1552 році планував проповідувати християнство в Китаї. Але незабаром Ксав'єр помер на острові Макао, так і не діставшись до материкового Китаю. Його нетлінне тіло було перевезено в Гоа в 1553 році. Тут воно і знаходиться по сьогоднішній день у всесвітньо відомій Базиліці Бон-Жезуш (Базиліка Милосердного Ісуса).

базиліка гоа.JPG

У Гоа найвищий дохід на душу населення

Під час подорожі в Гоа, повертатися назад зовсім не хочеться - один з психологічних фактів про Гоа. Напевно будете мріяти залишитися тут назавжди і жити в задоволенні і розкоші. Гоанци, що працюють тут, мають багато грошей, щоб дозволяти собі легко їх витрачати. Національна перепис населення вказує на те, що в середньому дохід жителя становить INR 192,652 в рік. Цього цілком достатньо, щоб безбідно існувати в штаті. І при цьому тут є величезна кількість можливостей для активного відпочинку. Пляжі, ліси, розваги, казино, партійні човни, і гроші в руках!

Експорт мінеральної руди в Гоа - найвищий в країні

Експорт мінеральної руди почався ще в 16-му столітті, коли голландський мандрівник повідав людям, що в гоанськая каменях є залізо. Найбільш часто з подібних утворень в штаті зустрічається камінь під назвою латерит. Гоа експортує великі обсяги таких копалин в Японії навіть зараз. Таким чином, крім наявності туристичної економічної основи, штат робить свій внесок в індійський ВВП за допомогою експорту. Вивіз залізних і марганцевих руд почався в першій половині 19 століття. В даний час, боксити, магній, вапняк і глина виступають доповненням до переліку експорту мінеральних руд.

Більше 30% території Гоа займає лісовий покрив

Ті, хто ще не побував у Гоа, думають, що цей регіон винятково пляжного типу. Але 30% від загальної площі штату займають ліси. Тут можна побачити всю екосистему Західних Гат. Екваторіальна зона сприятливо впливає на рослинну частину лісового покриву, так, тут зростає близько тисячі різних видів рослин. Цей світ живої природи доповнюють більш ніж 275 видів екзотичних птахів. У лісах також живуть більш 40 видів диких тварин і рептилій. Заказники штату є одними з найбільш захищених в країні, тому тут процвітає унікальна флора і фауна.

західні гати.jpg

Військово-морський музей Авіації в Гоа

Військово-морський музей Авіації Гоа є першим і єдиним музеєм такого напрямку в Азії. Всього в світі існує близько шести інших таких закладів. У ньому представлена військово-морська історія авіації Індії. Наприклад, гігантське розвідувальне судно під назвою Lockheed Super Constellation. Також в музеї можна побачити перший індійський морський літак. Сучасні літаки, реактивні тренажери, вертольоти, і знамениті літаки, які використовувалися у війнах, теж виставлені тут. Крім того, тут є відділ, де знаходяться військово-морські пам'ятні речі. Ви можете відвідати корпус озброєння, щоб побачити боєприпаси, які добре використовувалися раніше і на сьогоднішній день.

Перша медична школа в Індії була відкрита в Гоа

Будучи скупченням різних культур і національностей, Гоа має яскравий образ життя. Гоанськая Медичний Коледж був першою медичною школою в Індії, заснованої для навчання потенційних лікарів, а також для проведення лікування. Він був побудований в 18-м столітті, коли держава все ще перебувала під португальським володінням. Це один з найстаріших медичних коледжів Азії. Місцева бібліотека має книги, датовані початком 18 століття. У стінах Медичного Коледжу проводяться різні лікувальні процедури. В даний час лікарня пропонує широкий спектр послуг, в тому числі найскладніші, такі як операції на відкритому серці і трансплантаційна хірургія.

Таксі-мопед - родзинка Гоа

Це єдине місце в Індії, де ви можете попросити байкера покататися і заплатити йому, що не переживаючи про поїздку! Гоа сповнений мотоциклами-таксі і вершниками, що готові доставити вас на задньому сидінні свого транспорту до потрібного місця призначення за додаткову плату. Це, як відомо, є економічно вигідним видом транспорту. Також туристи можуть орендувати собі такий засіб пересування і насолоджуватися штатом без занадто великої плати за паливо і водія.

Гоа пам'ятає свою історію

Кадамби (давньоіндійська династія) правили регіоном протягом більше трьохсот років. Під час їх правління, що почалося в 11 столітті, була розвинена особлива політична культура. Цей період вважається дуже стабільним, і життя жителів тоді процвітала. Таким чином, настав перший золотий вік для народу Гоа.

храм хампі.jpg

Під час правління Кадамбов, було побудовано кілька храмів. Найвідоміший з них, Tambdi Surla всередині Бхагван Махавіра. Релігійну толерантність цього періоду пам'ятають досі. Тому, на честь династії навіть названа транспортна служба Kadamba Tourist Corporation. Унікально, що ніяка інша транспортна служба не була названа в честь якої-небудь династії.

Перша англійська середня школа була заснована в Гоа

В даний час існують десятки і тисячі англійських середніх шкіл. Але з огляду на, що зв'язок Гоа з англійською мовою має столітню давність, не стало несподіванкою, що перша англійська середня школа була заснована саме в цьому штаті. Плюралістична і егалітарна сутність Гоа дуже яскрава. Здорово, що серед такого розмаїття, люди живуть в повній гармонії.

Гоа - неймовірний курорт. Це легкість буття, щирість життя! Гоа - це відпочинок, який не забувається.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!