Що подивитися в Берліні? ТОП-10 місць

Тетяна Шевченко
15.11.2019

Берлін - урбаністичний мегаполіс, де історичні пам'ятки сусідять із сучасною архітектурою. Тут типова для Німеччини педантичність дивним чином поєднується з атмосферою легкості та невимушеності, тому німецьку столицю часто називають містом свободи.

Список що подивитися цікавого в Берліні можна перераховувати дуже довго, але ми постаралися виділити 10 найцікавіших місць.

Берлінська стіна

У період Холодної війни Німеччина була розділена на дві частини - Східну і Західну. Для позначення меж вздовж всієї столиці побудували Берлінську стіну. А восени 2019 німці відсвяткували 30-річчя від дня її падіння, коли Німеччина знову стала єдиною державою. У деяких районах міста частини стіни вдалося зберегти і перетворити на своєрідну інсталяцію.

Більшість туристів включають в свій список «що подивитися обов'язково в Берліні» East Side Gallery, де представлені роботи сучасних художників, виконані безпосередньо на ділянках будови.

15 Best Things to Do in Berlin, Germany-2-2.jpg

Бранденбурзькі ворота

Це величезна споруда у вигляді колон, прикрашених упряжкою коней. Бранденбурзькі ворота - візитна картка міста, символ об'єднаної Німеччини. Якщо ви приїхали в Берлін напередодні Нового року, обов'язково відвідайте Паризьку площа, на якій розташовані ворота. Тут організовуються масові гуляння, концерти та розваги для туристів. Крім того, саме ця точка є відправною для багатьох екскурсій.

pexels-photo-1114892-2.jpg

рейхстаг

Рейхстаг - ще один відомий символ Берліна. Саме тут приймають найважливіші для Німеччини вирішення.

Будь-який бажаючий можезареєструватися онлайні відвідати безкоштовну екскурсію. Вона включає підйом до знаменитого скляному куполу з аудіогідом, який розповідає цікаві факти про визначні пам'ятки міста.

Музейний острів

Роздумуючи, що подивитися в Берліні взимку, обов'язково вирушайте на Музейний острів. Тут знаходиться 5 музеїв, на огляд всіх з них не вистачить і цілого дня. У Старому музеї представлені античні експонати, в Новому - цінні предмети давньоєгипетського мистецтва. Національна галерея припаде до смаку цінителям імпресіонізму. У музеї Боде виставлені картини і скульптури епохи раннього Середньовіччя. Великою популярністю серед туристів користується Пергамський музей, експозиції якого присвячені ісламському мистецтву і культурі Передньої Азії.

Музей ретро-автомобілів Classic Remise

У будівлі колишнього трамвайного депо сьогодні працює музей раритетних автомобілів, поєднаний з майстерні. Тут представлена величезна кількість автокарів, як старовинних, які вже не зустрінеш на вулицях, так і експериментальних моделей з цікавим тюнінгом. Вхід безкоштовний.

Берлінська телевежа

Берлін розташований на досить рівній місцевості, тому тут практично немає оглядових майданчиків, звідки можна було б подивитися на місто. Але є одне місце, яке викликає ще більше інтересу, ніж скляний купол Рейхстагу. І це Берлінська телевежа, що височіє над столицею. На висоті 203 метрів працює заклад«Bar 203», де можна перекусити, милуючись видами.

pexels-photo-1128408-2.jpg

Площа Жандарменмаркт

ПлощаЖандарменмаркт - найкрасивіша в Берліні. Тут розташовані Німецький і Французький собори, а також Концертний зал. Ці шедеври архітектурибули побудовані ще в ХVIII столітті, а потім реконструйовані після Другої світової війни. Сьогодні будівлі вражають своєю величністю.

pexels-photo-604661-2.jpg

Хакськіх двори

Що можна подивитися в Берліні з незвичайних«пам'яток», так це Хакськіх двори-багатоповерхові будинки в центральному районі міста, об'єднані дворами і переходами в єдиний комплекс. Колись тут був«міні-місто», з фабриками, культурними закладами, житловими приміщеннями. Сьогодні ж це модне тусовочне місце, де працюють художні галереї, бари, антикварні магазинчики.

Ресторан Zur Haxe

І хоч ресторан складно назвати пам'яткою, Zur Haxe - гідне виняток. Заклад оформлено в традиційному стилі. Відвідувачі можуть спробувати автентичні страви - свинячий шніцель, ковбаски, квашену капусту і«тойсамий»німецьке пиво.

Потсдам

Якщо ви вже вивчили місто і роздумуєте, що подивитися в околицях Берліна, варто відправитися в Потсдам. Це сусіднє місто, за півгодини їзди від столиці. Обов'язково відвідайте палац Сусі, Голландський квартал, міст Глінці і просто прогуляйтеся по колоритним вуличками. Потсдам відрізняється від німецького мегаполісу архітектурою і загальною атмосферою, тому його точно варто включити в список що подивитися поруч з Берліном.

Potsdam — FINDING BERLIN-2-2-2.jpg
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!