Будапешт - місто, що живе подвійним життям

Марина Ткачова
29.12.2016

Угорська столиця - це прекрасна історія про двох поселеннях, що поділили між собою берега річки Дунаю. Буда і Пешт дають столиці не тільки назва, а й визначають її різноманіття.

Пешт - гучна частина міста. Постійні пробки, стовпотворіння і метушлива ділове життя. Тут - величезна кількість барів, ресторанів, бізнес-центрів. Більшість великих холдингів мають свої офіси на цій, східній, стороні річки.

Буда, що розкинулася серед мальовничих пагорбів, набагато спокійніше. Тут багато зелених зон. І тому навіть повітря на західному березі Дунаю свіже.

budapest1_1.jpg

Будапештці пишаються своїм містом, незалежно від того на якому березі Дунаю вони живуть. Ось, що говорять місцеві жителі: «Ми любимо і пишаємося історією і культурою нашого міста. Ми хочемо дослідити нові місця столиці, але не забуваємо піклуємося і про її спадщину ».

Будапештці - доброзичливий і невимушений народ. У місті комфортно і весело. Саме це приваблює іноземців приїхати жити в Будапешт. Відзначимо, що старше покоління більш закрито для спілкування, в той час як молодь завжди готова до співпраці з професіоналами з інших країн.

На якому березі оселитися?

Західна частина Будапешта - більш популярна серед сімей та жителів стер віку, в той час як східна більше подобається молодим фахівцям.


budapest_cafe.jpg

Взагалі, столиця Угорщини ділиться на 23 райони. У них є свої назви, але для зручності, навіть на карті райони позначають римськими цифрами. А ще кожен район має свою відмінну атмосферу.

Поговоримо ще про декілька регіонах Будапешта

V район розташований на вулицях Фёвам тер і Кечкемет Пешта. Цей район популярний серед експатів (іноземці, що працюють в іншій країні), що мають високий дохід. Тут зручна дорожня розв'язка, постійно ходять автобуси, трамваї, а також є дві лінії метро. Крім того, в V районі - багато барів і ресторанів на березі річки, де можна розслабитися після робочого дня.

А ось VIII район - ще один район на східному березі Дунаю, вважається досить небезпечним. Тут варто поберегти свої кишені і утриматися від походів у темні провулки. Хоча більшість молоді люблять це місце. Що поробиш, це, так би мовити, «дика романтика».

Місцеві жителі рекомендують ще XII іII райони. Вони чисті і затишні, з великою кількістю парків. Обидва розміщені на західному березі. Ці райони відмінно підійдуть для сімей, а також для тих, хто хоче більше спокійного життя.

Куди можна відправитися подорожувати?

Тур в Будапешт дозволяє побачити багато туристичних місць. Ми розповімо про ті місця, куди їдуть не тільки мандрівники з інших країн, а й місцеві жителі.

Normafais, розташований в семи кілометрах від міста, серед пагорбів Буди. Це - популярне місце для коротких екскурсій в будь-який час року. Взимку тут можна покататися на лижах, а влітку влаштувати з друзями пікнік. Від сюди відкривається фантастична панорама на околиці столиці Угорщини.

У п'яти кілометрах від центру Будапешта на Дунаї розташований острів Обудаї-Сігет. Це будинок популярного фестивалю серпня - Сігет Фестивалю. Це один з найграндіозніших культурних і музичних подій Європи.

Далі, вже за межами міста є й інші цікаві туристичні місця. Наприклад, озеро Балатон. Сюди завжди з'їжджаються на відпочинок плавці і яхтсмени. А велосипедисти постійно влаштовують свої невеликі змагання на доріжках навколо водойми.

У місті Сентендре, в двадцяти кілометрах від столиці, знаходиться багато музеїв і галерей; в Вишеграді є гарний середньовічний замок; а в місті Естергом знаходиться найбільший собор Угорщини.

budapest_basilica.jpg

Наскільки дорого жити і розважатися в Будапешті?

Їжа, напої і житло в Угорщині, як правило, дуже доступні. Але побутова техніка, гаджети через високі податки можуть коштувати дорожче в порівнянні з іншими країнами Європи.

Проте, жителі не перестають стверджувати, що життя в Будапешті - набагато дешевше життя в інших західноєвропейських столицях.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!