8 дивовижних фактів про Кіпр

Марина Ткачова
22.04.2016

Кіпр приваблює туристів з усього світу завдяки розкішним курортам і ідеальним пляжам. Більше 45 з них вважаються кращими пляжами Європи . Але скільки ще цікавого і дивного таїть в собі цей острів! Ми зібрали 8 маловідомих фактів про Кіпр, які будуть вам цікаві. А після подорожі на Кіпр ви зможете самі поповнити цей список.

1. Кіпр - справжній острів кохання

Легенда свідчить, що грецька богиня любові Афродіта - кіпріотка. Вона вийшла з піни морської біля берега кіпрського міста Пафос.

pafos.jpg

2. Кіпр - на сьогоднішній день єдине місце за межами Англії, де відбулося весілля англійського короля

Це було весілля короля Річарда Левове Серце і принцеси Беренгарии Наваррской. Вона відбулася в каплиці Сент-Джордж міста Лімасcол 12 травня 1191 року.

3. На Кіпрі найбагатша колекція творів мистецтва Візантійської епохи

Візантійський музей в Нікосії відкрито з 1982 року. На сьогоднішній день він володіє найбільш значною колекцією візантійського мистецтва. Особлива гордість музею - колекція ікон XII століття - «золотого століття» візантійського іконопису.

nikosija.jpg

4. Кіпр - найпівденніший в Європі гірськолижний курорт

Гора Олімп - вершина Кіпру (1951 м.). Там розташувався один з кращих гірськолижних курортів Європи - Троодос. До послуг туристів - 4 підйомника і 12 трас. Лижний сезон триває з грудня по квітень.

trodoos.jpg

5. Фактично Кіпр - це океанське дно

З точки зору геології, гірський комплекс Троодос на Кіпрі - це океанське дно, яке піднялося над поверхнею води під дією природних факторів. Науковою мовою це називається офиолитового комплекс.

6. Столиця Кіпру є одночасно столицею двох держав

Місто Нікосія одночасно є столицею Кіпру та Турецької Республіки Північного Кіпру (частково визнана держава). Це єдина розділена столиця в світі.

nikosija1.jpg

7. 3% острова контролюють англійці

Кіпр настільки прекрасний, що про нього мрію багато держав. І, хоча Кіпр здобув незалежність від Англії в 1960 році, англійці досі контролюють 3% кіпрської землі. На цій території розміщені англійські військові бази.

8. 100 років поспіль Кіпр належав Венеції

У VII столітті Кіпр був подарований Венеціанської республіці королевою Катериною Корнаро. Вона стала останньою королевою Кіпрського королівства. Венеція володіла Кіпром 100 років. Цей період описував Шекспір у трагедії «Отелло». І Дездемона нібито була убита в замку кіпрського міста Фамагуста. Зараз він носить назву «Вежа Отелло».

castello_otello.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!