15 карт, які змінять твоє уявлення про світ

Марина Ткачова
16.01.2017

Існує безліч видів карт: політичні, географічні, фізичні, тематичні, топографічні та інші. Ми з ними познайомилися ще в школі і вони мало кому здавалися захоплюючими. Сьогодні розповімо про картах, які дають відповіді на найнесподіваніші питання. Такого від картографії ми не очікували, але нам це подобається.

Хто озброєний до зубів

За даними організації Small Arms Survey, а також інформації з інших джерел в США на 100 осіб припадає 112 одиниць вогнепальної зброї. Друге місце рейтингу зайняла Сербія з показником в 75 вогнестрілів на 100 жителів. Причиною цьому послужив розпад Югославії і наступні військові дії, а також досить ліберальне законодавство.

Де живуть головні м'ясоїди

І знову пальма першості у СШ А. В середньому жителі цієї країни їдять по 120 кг м'яса на рік і це в 30 разів більше, ніж дозволяють собі в Бангладеш. Далі, слід Кувейт - крихітне близькосхідну державу (хто б міг подумати), за ним у списку розташувалася Австралія (не дивно, враховуючи їх любов до барбекю), а далі Багамські Острови і Люксембург. Замикають першу десятку Нова Зеландія, Австрія, Французька Полінезія, Бермуди і Аргентина.

Самі толерантні держави

На цій карті відображена ступінь свободи громадян різних країн. До уваги були прийняті: юридична свобода, свобода слова і віросповідання, а також соціальна терпимість і комбінований показник The Legatum Prosperity Index.

Люксембург - одна з країн-засновниць Європейського союзу і Європейського суду займає лідируючу позицію в рейтингу. Друге місце у Канади. В першу десятку входять Ісландія, Нідерланди, Фінляндія та Бельгія. Легалізував марихуану, ліберальний Уругвай - єдина країна Південної Америки, яка потрапила в ТОП-20.

Лідери за кількістю розлучень

Мальдіви - магніт для молодят і в той же час країна з рейтингом розлучення 10.97, що є абсолютним рекордом. Жінка тут до 30 років встигає розлучитися тричі. Мальдіви - країна з переважно мусульманським населенням і секс до шлюбу тут табу. Але республіка живе зі змішаних законам шаріату і світського права, тому розлучення тут дозволені.

Першу п'ятірку замикають Росія, Білорусь, Латвія і ще один тропічний рай - Аруба.

Хто споживає більше енергії

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, населення Ісландії споживає більше електроенергії, ніж будь-яка інша нація. За нею йдуть Норвегія і Бахрейн. Великобританія займає 40-е місце в цій «турнірній таблиці».

Цікаво, що деякі з країн-лідерів є найбільшими виробниками «зеленої» енергії. Приклад цьому та ж Ісландія, велика частина енергії якої надходить з поновлюваних джерел, в тому числі геотермальних.

Де знаходяться найбільші джерела викидів CO2

Катар - лідер за кількістю вуглекислого газу на душу населення. Його наздоганяють Кюрасао і Латвія. Великобританія розташувалася на 41-му місці, хоча деякі її сусіди знаходяться в кінці цього списку.

Насолодитися не тільки дивовижними пейзажами, а й чистим повітрям можна в Данії. Ця країна знає толк в обліку СО2 і виробляє його значно менше, ніж інші держави. Її досвід переймають Фінляндія і Нігерія.

Хто вище всіх

На цій карті показано 98 країн, промаркованих у відповідності із середньою висотою жителів чоловічої статі (по країнам, які зазначеним сірим кольором, достовірної інформації немає).

У верхній частині таблиці оселилися голландці, що не стало сюрпризом. Вони знамениті своїм високим зростом. У ТОП-10 увійшли Данія, Норвегія, Німеччина і Хорватія. Якщо не згадати в цьому списку чоловіків з Боснії та Герцеговини, вони напевно образяться. За даними деяких джерел, вони трохи «переросли» голландців.

На іншому кінці шкали знаходяться країни Азії та Південної Америки, населення яких відрізняється невисоким зростом.

самі повненькі

За даними з Всесвітньої книги фактів ЦРУ і всупереч впевненості багатьох, на вершині списку не США, а острівна держава Самоа, 74,6% населення якого вважаються товстунами. Ненабагато стрункішою жителі решти Південно-Тихоокеанського регіону, включаючи Науру, Тонга, Палау і Кірібаті. Вага дорослих в цьому регіоні в чотири рази перевищує середній світовий показник. Одні вважають, що остров'яни генетично схильні до набору зайвої ваги, інші звинувачують колоністів, які навчили тубільців західному способу приготування і прийому їжі (наприклад, смажити рибу, а не вживати її сирою).

У «товстеньку десятку» затесався Кувейт. Серед європейських держав стрункістю громадян не можуть похвалитися Іспанія, Італія, Греція та Португалія.

Де живуть щасливчики

Останній розрахунок всесвітнього індексу щастя розставив 140 країн з урахуванням їх ефективності на терені конвертації багатств природи в щасливе і довге життя громадян. Чим вище індекс, тим менше ресурсів витрачає країна для того, щоб забезпечити щастя своїх жителів. ВВП відходить на другий план, адже в кінцевому рахунку все ми хочемо бути щасливими, а не просто заможними. При розрахунку індексу мають значення три показника: тривалість життя, суб'єктивна задоволеність нею, а також «екологічний слід».

 

Швейцарія, Данія і Австралія, які традиційно вважалися найкращими місцями для життя, зайняли 24, 32 і 105-е місця, а ось Коста-Ріка другий рік поспіль очолює список, перебуваючи попереду Мексики і Колумбії.

Серед європейських країн найвищий рейтинг у Норвегії, що розташувалася на 12-му місці. Великобританія стала 34-ю у списку, а США знаходяться на 108-му місці. Під час відпочинку в Туреччині нам і в голову не приходить, що вона займає лише 78-ю позицію.

Де ще є смертна кара

За даними організації Amnesty International, в 2015 році в 25 країнах було проведено не менше 1630 страт. Один тільки Іран несе відповідальність за 977 з них. Всі європейські країни відмовилися від цієї процедури за винятком Білорусі. Починаючи з 1990 року в цій країні стратили понад 200 чоловік.

З розвинених країн, лише в чотирьох раніше дозволено страчувати злочинців: США, Японія, Сінгапур, Тайвань.

Рейтинг курців марихуани

Ні, це не Нідерланди. Згідно з інформацією Управління ООН з наркотиків і злочинності, сумнівну перемогу отримала Ісландія, 18% населення якої курить марихуану. У США налічується 16,2% курців (друге місце), а в Нігерії - 14,3% (третє місце). Великобританія стала 26-ю у списку, а відразу за нею йде Ірландія. Нідерланди же знаходяться на 20-й позиції.

У кого варто повчитися щедрості

Більш темними кольорами на цій карті відображені найщедріші країни. Лідером стала М'янма, залишивши позаду США і Австралію.

Індекс «провідного світового вивчення щедрості» розставив 140 країн за трьома категоріями: допомога нужденним, пожертвування і волонтерство. Згідно з дослідженнями, в минулому році 91% жителів М'янми жертвували гроші на благодійність, 62% допомагали нужденним, а 55% займалися волонтерством.

Високі показники, ймовірно, є результатом впливу Тхервади (старої школи буддизму), до якої належить велика частина населення М'янми. Її послідовники жертвують кошти, щоб підтримати тих, хто дотримується чернечого способу життя.

Де вигідно їздити на автомобілі

На цій карті країни розподілені відповідно до вартості бензину. Порадував мандрівників Близький Схід - Іран, Катар, Бахрейн, Кувейт і Саудівська Аравія увійшли в ТОП-10 країн з найдешевшим паливом.

Хороша ситуація і в Центральній Азії: Туркменістан, Казахстан, Азербайджан і Киргизстан потрапили до двадцятки. Завдяки політиці інтенсивного субсидування очолює рейтинг Венесуела. Ціна бензину в цій країні 0,01 $ за літр і це всього лише 1% від середньої світової вартості.

Високі ціни на паливо можна помітити під час відпочинку в Італії , яка разом з Грецією, Туреччиною і Францією увійшла в останню десятку списку.

У кого краще покриття 4G

Карта показує, що коли мова йде про доступність 4G, добре йдуть справи у Румунії, Колумбії, Болгарії і навіть Марокко. З 78 держав, Великобританія, наприклад, посіла 54-е місце.

Присутність Японії, Гонконгу і Сінгапуру в ТОП-10 цілком очікувано. Але поява Литви на третьому місці трохи дивує. Виявляється, країни Прибалтики давно входять до числа світових лідерів по покриттю мобільного інтернету. В останньому звіті компанії Akamai Technologies зазначено, що вони займають 15-е місце з 200 по його середньої швидкості.

Родина найбільшої кількості титулованих красунь

Як показано на карті, одна країна стоїть вище всіх інших - це Венесуела. П'яте за чисельністю населення держава Південної Америки дало нам шість переможниць конкурсу «Міс Світу».

На світ можна дивитися під різними кутами і кожен раз знаходити новий цікаві факти. Черпайте натхнення, знаходите ідеї для подорожей і втілюйте задумане в життя. До зустрічі в найцікавіших країнах!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!