Культура ОАЕ


Об'єднані Арабські Емірати багата країна з високим рівнем життя і добре розвиненою економікою. Основна стаття доходу торгівля та експорт нафти, а також туризм. Щороку країну відвідує понад 15 млн мандрівників. У популярних містах, наприклад в Дубаї, Шарджі, Фуджейрі, Абу-Дабі, максимально орієнтовані на туристів. Однак варто пам'ятати, що це мусульманська держава. Саме на основі релігійних переконань формується культура і, відповідно, правила поведінки в ОАЕ. Розповідаємо детальніше про традиції, звичаї, а також закони в Еміратах.

Релігія та традиції

Основна частина населення ОАЕ сповідує іслам. Зважаючи на це, майже всі культові споруди країни мусульманські. А більшість свят пов'язані з віросповіданням: День народження Пророка, Раджаб-байрам, Свято розговіння та ін.

Також, на території Арабських Еміратів проживають буддисти, індуїсти, християни та прихильники інших релігій. У деяких громад є свої святині. Так, для християн побудована церква Святого Апостола Філіпа в Шарджі. А в Дубаї та Абу-Дабі розташовані індуїстські храми.

Незважаючи на стрімкий розвиток сучасних технологій в країні, араби шанують свої традиції. І одним з характерних проявів є національний одяг, який надягають не тільки на свята, а й носять у повсякденному житті.

Араби дуже гостинні, навіть якщо ви знайомі з місцевим жителем всього кілька днів, вас легко можуть запросити до себе додому. Гостей зазвичай пригощають міцною кавою з кардамоном та іншими спеціями. Відмовлятися від страв вважається вкрай неввічливим. Врахуйте, що брати їжу та напої, а також подавати їх слід тільки правою рукою.

Якщо хочете дізнатися більше про місцеві традиції, рекомендуємо запланувати поїздку в Історико-етнографічне селище в Абу-Дабі. Тут побачите майстер-класи ремісників, місцеві танці, відвідаєте традиційні житла бедуїнів, а також музей, де представлені археологічні знахідки.

Фестивалі

  • Національний День (2 грудня). Святкують в честь союзу семи еміратів. Традиційні гуляння тривають 2-3 дні по всій країні, але найбільш яскраві заходи організовуються в Абу-Дабі. У програмі: лазерні шоу, паради, концерти та феєрверки.
  • Фестиваль Верблюдів в грудні (дата щорічно змінюється) дозволить туристам дізнатися більше про культурні особливості в ОАЕ, адже саме ця тварина один з головних символів країни. Окрім верблюжих перегонів та конкурсу краси між двогорбими, відвідувачів чекають виступи національних колективів, ремісничі виставки та колоритні ярмарки.
  • Літній фестиваль сюрпризів в Дубаї був організований з метою заохотити туристів приїжджати в ОАЕ в літні місяці. Щорічно, в липні та серпні, практично у всіх магазинах та ТЦ міста влаштовуються великі розпродажі. Розмір знижок часом досягає 80%. Також, для гостей країни лотереї та розіграші цінних призів, концерти та конкурси.

Заборони

З розвитком туризму список того, що не можна робити в Арабських Еміратах, зменшується. Але якщо не хочете опинитися в неприємній ситуації, рекомендуємо звернути увагу на наступні заборони:

  • не можна дивитися на людей, що моляться, фотографувати і знімати їх на відео, також не прийнято заводити розмову на вулиці з незнайомими місцевими жінками;
  • в купальниках та відкритому одязі дозволено перебувати тільки на пляжах, вирушаючи на прогулянку містом, віддайте перевагу вбранню, що прикриває коліна та плечі. Також суворо заборонено засмагати топлес;
  • не проявляйте емоції та почуття на людях. Стосується як поцілунків, так і спілкування зі співрозмовником на підвищених тонах;
  • не відмовляйтеся від запрошення в гості та частувань це сприймається як образа господаря будинку;
  • штрафи в ОАЕ передбачені за: розмови по телефону під час водіння, та перебування за кермом у нетверезому стані, паління та вживання алкоголю в громадських місцях, фото-та відеозйомку державних та релігійних споруд без дозволу.