Кухня Хорватії


Кухня Хорватії дуже різноманітна, тому виділяють кухню центральних районів, на становлення якої великий вплив зробили слов'янська, угорська, віденська і турецька кухні, і прибережну кулінарну традицію, в якій сильний вплив грецької, італійської та французької кухонь.

Центральні райони Хорватії і гірські райони славляться простими, але дуже смачними стравами: тушковані овочі "маністра", прекрасні ковбаси всіх видів, індичка з млинцями, фаршировані маринованими овочами грудки індички ( "пуреча прса"), "бученіца", "Загорська злевка", "междемурска гібаніца", традиційний листковий пиріг "бурек" з м'ясом ( "меса") або з сиром ( "сира"), рибний папрікаш з Славонії, суп з квасолею і кукурудзою ( "маністра од добіча"), "ягнятина з печі" , а також сирний рулет "штрукли" і варений сирний пиріг із Загреба.

За традицією у всі хорватські страви додають оливкове масло. На десерт обов'язково варто замовити знаменитий горіховий пиріг, чудові тістечка або самоборськіє пончики.

Кухні Далмації, Істрії і Кварнера відрізняються більш частим використанням риби та морепродуктів, а й традиційні м'ясні страви тут також у великій пошані. Обов'язково слід спробувати копчений свинячий окіст "пршут" з сухим сиром з острова Паг, страва з рису з трюфелями ( "ріжотто"), особливим чином приготоване м'ясо молодого ягняти з кислим овечим молоком з Шибеника ( "вісовачке беговіце"), винний суп, гуляш - асорті з різних сортів риби з рисом ( "бродет"), краби ( "прштачі"), ягнятину з острова Црес, блюдо з яловичини і свинини з пряними приправами ( "Чобана зі злёнячіна") або зубатку - гриль з навагою ( "море - сума ").

Окремою статтею йдуть прекрасні сири, які навіть іноді використовують як сувенірну продукцію.

Типовими десертами є фрукти (у тому числі і зацукровані): інжир, родзинки, мигдаль і мед.

Популярний і кави - еспресо. Обов'язково спробуйте молоде домашнє розливне ( "точено") вино, сливовий бренді "сливовиця", настояні на травах сорти бренді ( "Траварка", "Біска" і "Комовица"), місцевий різновид коньяку ( "виньяк"), а також власну різновид ракії - настояну на травах "Траваріца". Тут виробляють відмінні лікери: вишневий "мараскино" з Задара або трав'яний "пелінковач". З білих сортів вина кращими вважаються "Мальвазія", "Пошип", "куюнджуша", "Піно", "Грашевіна", "Кралевіна", "Бургундац", "Трамінац", "Грк" і "Білий Мускат". Кращі червоні вина - "Диктатор", "Мерло", "Каберне", "Плавац", "Опілля", "Дінгач", "Поступ" і рожеве "Хрватіка". Хороші і місцеві сорти пива - "Карловачко" і "Озуйско пиво".

Гарячі тури в Хорватію

Рекомендовані готелі Хорватії

Перевірені готелі, які рекомендують наші найкращі менеджери.