Подорож на Занзібар: дивовижні пам`ятки острова

Тетяна Шевченко
10.12.2018
Мандрівники називають Занзібар «африканськими» Мальдивами - курорт вважається одним з кращих напрямків для відпочинку цілий рік.

Архіпелаг включає 75 островів, що омиваються водами Індійського океану. Але на Занзібарі не тільки чисті пляжі з білим піском, смарагдова вода і мальовничі пейзажі, на островах є багато пам'яток, які обов'язково варто подивитися туристам.

Зникаючий острів. пляж Накупенда

Під час відпочинку на Занзібарі, багато туристів відправляються на пляж Накупенда . Його особливість в тому, що позагопать тут можна тільки під час відливу, вранці, а до вечора пляж зникає під воду. Дістатися на острів з курорту можна за півгодини. Як правило, обід включений у вартість туру. Туристам подають морепродукти та рибу, приготовані на грилі.

plyazhzanzibar.jpg
Заповідник «Скала Гепарда»

«Скала Гепарда» - притулок, в де дикі тварини не сидять в клітках, а вільно гуляють в природній для них середовищі. Раніше кожен з мешканців був врятований, в заповіднику з тваринами працюють ветеринарні психологи, тому всі звірі не агресивні і доброзичливі до відвідувачів. Господиня заповідника проводить для туристів екскурсії по території. З тваринами можна сфотографуватися, пограти і погодувати.

Серед мешканців «СкеліГепарда»: лев, зебра, гепард, павичі, лемури, козулі, гієни і багато мавп.

IMG_5539.jpg


Будинок чудес в Стоун-Тауні

Стоун-Таун відомий ще з VIII століття. Раніше це був портове місто, центр торгівлі кокосовим маслом і спеціями. Тепер Стоун-Таун відвідують мільйони туристів з усього світу.

Будинок чудес - резиденція султана Саїда Баргхаша, побудована в вікторіанському стилі в кінці XIX століття. «Чудовим» це місце назвали тому що тут було проведено перший в місті водопровід, встановлений ліфт, включено електрику, що в подальшому вплинуло на розвиток інших зручностей і зовнішніх комунікацій для більш комфортного життя місцевих жителів.

Після смерті султана уряд використав резиденцію, як місце для церемоній. Однак під час бомбардувань острова британцями Будинок Чудес був повністю зруйнований і в подальшому відновлений як музей.

Тут можна дізнатися більше про національні традиції і звичаї, спорудити рибальські дерев'яні човни «доу» і отримати насолоду від панорамою навколишніх садів і океану з палацової тераси на верхньому поверсі.

Дом-чудес-в-Стоун-Тауне.jpg


острів прізонние

Офіційно острів називається Чанг . Раніше тут містилася в'язниця, звідси і пішла назва прізонние. Останні кілька років це популярне туристичне місце для пляжного відпочинку. На піщаному узбережжі розташовано кілька дайв-точок. Крім занурення з аквалангом, варто зайнятися сноркелінгом. Острів сам по собі кораловий, тому підводний світ навколо нього дуже гарний.

Ще одну неофіційну назву Чанга - «острівчерепах». Тут мешкають близько двадцяти черепах Альдабра. Вік деяких перевищує сотню років. Тварини звикли до постійної уваги туристів, з ними можна сфотографуватися і навіть погодувати.

ostrov_prizon.jpg


Пляж і печери Мангапвані

Пляж Мангапвані - райський куточок з прозорими океанічними водами, білим піском і красивою природою. Крім пляжного відпочинку, на курорті можна відвідати історичну пам'ятку острова - печери Мангапвані. Вони складаються з двох гуртів. Один - природного походження з озером, а другий - створений штучно з метою тимчасової «перетримки» рабів. Їх привозили сюди, а потім перенаправляли за океану в інші країни. Тут часто проводяться екскурсії, гіди розповідають про історію работоргівлі і боротьбі за свободу. У печерах темно і сиро, можуть бути небезпечні комахи, тому відвідувати це місце самостійно не рекомендується.

20007_big.jpg


заповідник Джозані

Джозані розташований недалеко від пляжу Кізімказі. У заповіднику мешкають хамелеони, дикі кішки, метелики, екзотичні птахи і антилопи суни, а також червоні колобуси - рідкісний вид мавп, який можна зустріти тільки на Занзібарі.

Це місце оповите легендами. Згідно з однією з них на острові мешкає занзібарську леопард, проте вчені вважають цей вид вимерлим.

Заповідник рекомендується відвідувати тільки з екскурсоводом - в лісі багато диких тварин і отруйних рослин, що небезпечно для самостійної прогулянки.

jozani.jpg


Квартира-номер Фредді Меркьюрі

Ще одна визначна пам'ятка Стоун-Тауна - будинок , де народився Фредді Меркьюрі Мало хто знає про те, що вокаліст групи Queen народився і жив на Занзібарі до 5 років, однак саме тому знаменитість часто називають першою азіатською рок-зіркою.

Зараз в будинку Меркьюрі знаходиться музей-готель, де зупиняються шанувальники.

zanzibar2.jpg
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!