Кращі рифи Шарм-ель-Шейха

Тетяна Шевченко
12.07.2019

Шарм-ель-Шейх - улюблений курорт багатьох дайверів. Тут існує безліч цікавих місць для занурень, які дозволяють побачити не тільки морських мешканців, але також яскраві коралові рифи і затонулі судна. Розповідаємо про дайв-сайтах, які неодмінно варто відвідати відпочиваючи на єгипетському курорті.

На думку досвідчених туристів, кращі рифи Шарм-Ель-Шейха:

  • Рас Гхозлані;
  • риф Джексона;
  • Томас;
  • Лагуна;
  • Far Garden;
  • рифи в районах Шаркс Бей і Рас-Ум-Ель-Сід.

риф Джексона

Він є самим північним з чотирьох рифів, які перебувають в протоці Тиран, який в свою чергу відділяє Саудівську Аравію від Синайського півострова. Риф привертає як початківців, так і досвідчених дайверів. Головною визначною пам'яткою тут, крім морських обителей, є затонуле торгове судно «Лара».

На морському дні розташовані вогняні корали і рифи виду Горгони. Крім того, місце облюбували черепахи і великі риби такі, як рифові і сірі акули, акули-молоти. Найкраще занурюватися з південного боку рифу, оскільки вона добре захищена від сильних хвиль.

54cf5921795f3-2.jpg

рас Гхозлані

У північній частині невеликий бухти Марса-Барейко знаходиться Рас Гхозлані. Він користується популярністю у новачків, оскільки тут дрібніше, ніж в Рас Мохаммеда. На глибині 20-25 метрів нирці можуть побачити різнокольорові корали, серед яких плавають риби-метелики, Антіас, зграйки скляних риб.

риф Томас

Багато хто вважає, що це найкращий риф Шарм-Ель-Шейха. Незважаючи на його невеликий розмір, підводний світ тут різноманітний і нітрохи не поступається сусіднім Гордону або Джексону. Риф розташований в протоці Тиран, де спостерігається підвищена концентрація солі у воді. На півдні Томаса можна побачити піщані плато, на яких іноді сплять акули. Також досвідчені дайвери вивчають каньйон, що знаходиться на глибині 35 метрів. Він утворює три арки на відстані 61, 51 і 44 метрів від поверхні води. У каньйоні зустрічаються не тільки різні види риб, але і тигрові акули довжиною 5 м.

Оскільки Томас розташований недалеко від району Набк, ви можете легко вибрати готель з хорошим рифом в Шарм-Ель-Шейху. Наприклад, зверніть увагу на Royal Albatros Moderna, Rixos Sharm El Sheikh або інші резорти цього регіону.

thomas-1-2.jpg

риф Лагуна

Це мальовниче місце найближче розташоване до острова Тиран. Він відмінно підходить для снорклинга. Тут крім столообразние рифів, а також коралів горгонарій і акропора, живе величезна кількість риб-клоунів і анемони. Глибина рифа досягає 35 метрів. Він цікавий не тільки з-за багатого підводного світу. У цій місцевості, на морському дні, також знаходиться затонуле судно «Корморан».

Найчастіше для занурення вибирають південь Лагуни. Влітку, коли вода прогрівається, тут можна зустріти леопардових і білоперих акул, а також дельфінів і черепах.

Far Garden

Якщо ви шукаєте хороший риф біля готелю в Шарм-Ель-Шейху, «Далекий Сад» стане вдалим вибором. Дайверів приваблює безліч м'яких і твердих коралів, і коралових «веж», розташованих на глибині до 30 метрів під товщею води. У північній частині рифу знаходиться красива печера «Собор», де мешкають губки, ховаються дрібні рибки і пропливають Каранкси.

maxresdefault-2-2-min.jpg

Бухти Шаркс Бей і Рас-Ум-Ель-Сід

Риф в районі Рас-Ум-Ель-Сід - оптимальний вибір для дайвінгу та снорклінга. Берегова лінія в цьому районі плавно«опускається» на глибину до 20, а місцями до 60 метрів, що дозволяє милуватися коралами і печерами, серед яких плавають риби-крилатки, мурени, групери і інші представники морської фауни. Багато дайвери занурюються тут вночі.

Шаркс Бей рекомендують для початківців нирців, оскільки познайомитися з морськими мешканцями можна навіть на глибині 20 метрів. У тутешніх водах зустрічаються наполеони, скати, мурени, крилатки і інші підводні мешканці. Ви легко зможете підібрати кращі готелі Шарм-Ель-Шейха з рифом в районі Шаркс Бей для знайомства з чарівними водами Червоного моря. Серед безлічі готелів на окрему увагу заслуговують Savoy Sharm, Pyramisa Sharm El Sheikh і Grand Rotana Resort & Spa.

Шаркс Бэй123-2-2.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!