Коли починається сезон вітрів у Єгипті?

Мария Кицаева
27.05.2024

Вважається, що Єгипет підходить для відпочинку будь-якої пори року. Якоюсь мірою так і є. За уявленнями європейців, розташування в Африці дає можливість вважати, що на курортах Єгипту завжди тепло та сонячно. Але це не зовсім так. Так, тут не буває морозів і тим більше снігу, але важливо знати, коли краще бронювати тур, щоб не потрапити, наприклад, у сезон дощів у Єгипті чи в період піщаних бур. Фахівці з підбору путівок допоможуть розібратися, коли і де комфортно відпочивати в країні.

egypt-wind1.jpeg

Головне про погоду

Розглянемо кліматичні умови у різних регіонах Єгипту. Від того, який із них ви оберете, залежить і період, коли краще їхати.

Середземномор'я

Як відомо, на півночі Єгипет омивають хвилі Середземного моря. Популярними курортами тут вважаються Порт-Саїд, Олександрія та Мерса-Матрух. Закономірно, що в регіоні переважає середземноморський клімат із нехолодною зимою та спекотним літом. У холодний сезон повітря може бути прохолодним — до +10 °C, а влітку зазвичай тепло та сонячно — +27…+30 °C. Курортний сезон для пляжного релаксу — травень-вересень. У жовтні-листопаді на узбережжі також досить приємно. А ось у першому місяці зими, коли розпочинається сезон вітрів у Єгипті?, у північній частині може бути некомфортно. Вітряний період зазвичай триває до другої половини квітня. А «найхолоднішим» місяцем вважається лютий.

Пустельні райони континентальної частини в Африці

У Каїрі та Луксорі переважає субтропічний клімат із спекотним літом та м'якою зимою. З травня до вересня середня температура повітря — +31 ... +40 °С. Також у цей час із пустелі дме гарячий вітер. Через високу температуру повітря і вітри, екскурсії в пустелю краще планувати на осінь або зиму, коли сезон вітрів в Єгипті в цій частині країни йде на спад.

Узбережжя Червоного моря

Найбільш популярні курорти країни розташовані на березі Червоного моря (Шарм, Хургада, Дахаб, Марса-Алам). Біля моря переважає субтропічний клімат, тому літо тут спекотне та сухе. Найкращим часом для відвідування вважаються друга половина весни та середина осені. Взимку купатися і засмагати не дуже комфортно, море прохолодне і найчастіше після 12 години дня дме поривчастий холодний вітер. Сезон вітрів у Шарм-ель-Шейху триває в середньому з грудня до кінця лютого. Щоб незважаючи на добре відпочити, рекомендуємо бронювати готелі, розташовані в закритих, тихих бухтах.

Подібні погодні умови й у Хургаді. З тією різницею, що на території курорту менше безвітряних бухт. Погода тут стає вітряною із середини грудня. Тож туристів часто цікавить, коли закінчується сезон вітрів у Єгипті? Коли можна планувати подорож? Зазвичай вітри стають теплішими та вщухають до початку квітня.

egypt-wind2.jpeg

Холодний вітер найбільше докучає туристам узимку. Однак із березня його змінює гарячий вітер хамсин, який дме з боку пустелі. У цей час знижується вологість повітря та атмосферний тиск. Іноді трапляються піщані бурі, але все ж бувають рідко і тривають недовго. У цей період туристи з комфортом проводять час у чудових курортних готелях, де все продумано до дрібниць. Наприклад, на пляжах часто встановлені спеціальні загороджувальні споруди, щоби пісок не несло у бік відпочиваючих.

Тепер ви знаєте, коли сезон вітрів у Хургаді та Шармі, тому можете планувати подорож до Єгипту та вибрати оптимальний час для поїздки. Дізнатися більше про актуальні пропозиції та забронювати тур ви можете легко та швидко на сайті «Поїхали з нами». Гарних вам єгипетських канікул!
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!

Гарячі тури

«Поїхали з нами» рекомендує

Перевірені готелі, які рекомендують наші найкращі менеджери.

Статті які можуть Вам сподобатися