27 міст з найвищим індексом якості життя (за версією Economist Intelligence Unit)

Марина Ткачова
19.05.2016

Ми живемо і гостюємо в різних містах. Одні нам подобаються більше, інші не подобаються зовсім. Але як визначити, наскільки місто зручний і приємний для життя? Така оцінка містах ставиться на підставі індексу якості життя. Це порівняння суб'єктивної оцінки самих жителів з об'єктивними критеріями і показниками.

Для визначення індексу якості життя використовують такі критерії:

  1. Тривалість життя
  2. кількість розлучень
  3. Добробут жителів міста
  4. Безпека і політична стабільність
  5. Кліматичні умови
  6. можливості працевлаштування
  7. Свобода і рівність.

Можна говорити не тільки про міста, а й про індекс якості життя в окремих країнах. Але ми розповімо вам про 27 містах, жити в яких одне задоволення!

27. Аделаїда (Австралія).

Це найбільше місто і адміністративний центр штату Південна Австралія. Він великий і добре спланований, щоб жителі могли комфортно працювати і здорово відпочивати.


adelaide.jpg

26. Сінгапур (Сінгапур).

Це дивовижне місто-держава, яка розташована на островах в Південно-Східній Азії. У Сінгапурі один з найнижчих у світі рівнів злочинності, висока якість життя, доступне і конкурентоспроможну освіту.

singapure.jpg

25. Нюрнберг (Німеччина).

Нюрнберг - друге за величиною місто в Німеччині, негласна столиця Франконії завдяки своїм економічним і культурним значенням. Нюрнберг - це мальовниче місто з веселим нічним життям.


nurnberg.jpg

24. Штутгарт (Німеччина).

Один з найбільших виробничих центрів Німеччини. У місті високий рівень зайнятості населення і матеріального добробуту.


shtutgart.jpg

23. Монреаль (Канада).

Це один з п'яти міст Канади, який увійшов в рейтинг. Цей франкомовний місто зарекомендував себе як центр торгівлі, економіки і передових технологій.


monreal.jpg

22. Перт (Австралія).

Столиця штату Західна Австралія, розташована на березі Індійського океану. У цьому місті одні з найкрасивіших пляжів в Австралії, низький рівень злочинності і найнижчий рівень безробіття у всій Австралії - всього 4,2%.


Perth.jpg

21. Брюссель (Бельгія).

Політичний центр Європи. Це місто з неймовірно красивою архітектурою, вишуканими ресторанами і легендарними музеями. По праву вважається одним з найбезпечніших міст в світі.


brussel_1.jpg


20. Стокгольм (Швеція).

Столиця Швеції вважається одним з кращих міст для життя завдяки низькому безробітті, високому рівню культури і освіти, високому рівню безпеки і екологічності.

stockholm.jpg


19. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург).

Крихітна, але неймовірно багата країна, яка межує з Бельгією, Німеччиною, Францією. У Люксембурзі один з найнижчих рівнів злочинності у світі. Найбагатші в світі люди зберігають свої статки в люксембурзьких банках з-за високих гарантій фінансової безпеки.


luksemburg.jpg

18. Гамбург (Німеччина).

Велике місто-порт в Німеччині, другий за величиною місто в країні. Гамбург став центром для засобів масової інформації, індустрії моди та мистецтва. Тут знаходиться найстаріший в світі банк - Berenberg Bank.

gamburg.jpg

17. Оттава (Канада).

Оттава вважається центром освіти і науки в Канаді. Тут багато дослідницьких і культурних інститутів, центрів післядипломної освіти. Місто входить до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В Оттаві традиційно дуже низький рівень безробіття.

ottawa.jpg

16. Мельбурн (Австралія).

Столиця австралійського штату Вікторія, Мельбурн, вважається по праву культурної та спортивною столицею країни. П'ять разів поспіль журнал The Economist називав Мельбурн найкомфортнішим для проживання містом планети.


Melbourne.jpg

15. Торонто (Канада).

Тут не тільки CN Tower - одне з найвищих споруд в світі. Торонто - фінансовий центр країни, тут знаходяться п'ять найстаріший і найбільших банків Канади. Щорічно в Торонто проводиться відомий кінофестиваль.


toronto.jpg

14. Берн (Швейцарія).

Берн другий в рейтингу найбезпечніших міст в світі. У місті розвинене сільське господарство, традиційні галузі промисловості. Рівень безробіття всього 3,3%. Стрімко розвиваються технологічно галузі, що створює багато нових робочих місць.


Bern.jpg

13. Берлін (Німеччина).

У Берліні все гармонійно поєднується для високої якості життя - хороші можливості для працевлаштування, високі стандарти житла, високий рівень особистої безпеки і широкі можливості для відпочинку, оздоровлення та культурного розвитку.


berlin.jpg

12. Веллінгтон (Нова Зеландія).

Столиця Нової Зеландії. Це гарне та затишне місто, в якому багато витончених мостів, віадуків, парків, алей. У місті розміщується студія зі створення спецефектів для оскароносних фільмів Голівуду.


vellington.jpg

11. Амстердам (Нідерланди).

Це найбільше місто і столиця Нідерландів. В Амстердамі відмінно поєднується сучасна динамічна міське життя і розслабленість і розміреність дозвілля.


amsterdam_1.jpg

10. Сідней (Австралія).

Сідней - це потужний економічний двигун, де створюється 7% ВВП всієї країни. Кожен п'ятий працюючий австралієць працює в Сіднеї. Незважаючи на зайнятість населення, місто приємний для життя. Він чистий, красивий, екологічний, з сучасним підходом до міської інфраструктури.


sidney.jpg

9. Копенгаген (Данія).

Копенгаген ще називають найщасливішою містом в світі. Тут відзначають ідеальне поєднання можливостей для кар'єрного, професійного зростання та особистого життя.


kopengagen.jpg

8. Женева (Швейцарія).

У Женеві один з найвищих індексів рівня життя і одночасно найвищий показник освіченості населення. Цікаве, збіг, чи не так?

zeneva.jpg

7. Франкфурт (Німеччина).

Це місто орієнтований на торгівлю і розвиток технологій. У Франкфурті проходять найвідоміші і великі торгові виставки. У тому числі і автошоу Frankfurt Motor Show.

frankfurt.jpg

6. Дюссельдорф (Німеччина).

Це ще одне місто, в якому максимально зручно підтримувати баланс між кар'єрою і розвагами. Дюссельдорф - центр моди і мистецтва в Німеччині.

duesseld.jpg

5. Ванкувер (Канада).

Це місто - доказ того, що різні національності можуть щасливо співіснувати разом. Ванкувер - строкатий мікс національностей. 52% населення не належать до етнічних англомовним націям. Проте в місті низький рівень злочинності, низький рівень безробіття і найвищі соціальні стандарти в світі.


vankuver.jpg

4. Мюнхен (Німеччина).

У Мюнхені щороку проводиться міжнародний пивний фестиваль Октоберфест. Нам здається, що цього достатньо для того, щоб місто вважалося одним з найприємніших для життя міст на планеті!

myunhen.jpg

3. Окленд (Нова Зеландія).

Це самий урбанізований місто в Новій Зеландії. Проте, Окленд не покидає рейтингів найбільш придатних для проживання міст. Безліч парків, зручна інфраструктура і сучасні енергозберігаючі технології роблять місто дуже зручним для життя.

oakland.jpg

2. Цюріх (Швейцарія).

Цюріх входить в трійку найдорожчих міст в світі. Це фінансовий, науковий та освітній центр Швейцарії.


Zurich.jpg

1. Відень (Австрія).

7 раз поспіль Відень очолює список найбільш придатних для проживання міст. Це місто з потужною культурою та історією. Це гармонійний синтез сучасних технологій і вікових традицій. Популярні тури в Австрію ви можете знайти тут .


vena_1.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!